NIGDY WAS TUTAJ NIE WPUŚCIMY!!!

Drodzy mieszkańcy gminy Piwniczna-Zdrój. Jeśli się nie zjednoczymy i nie podejdziemy poważnie wszyscy do blokady tego chorego tranzytu parking widoczny na zdjęciu przejdzie do historii. To właśnie na jego miejscu powstanie pierwsze rondo, a nam mieszkańcom na pogrzeby i dzień Wszystkich Świętych zostanie ten śmieszny parking który jak widać małymi kroczkami budują. Jak widać realizują swój plan, a my potrzebujemy wsparcia, bo jakoś nie wyobrażamy sobie tych tirów, ekranów, rond, mostów, wiaduktów i wszystkiego co na zawsze zeszpeci naszą gminę. Nie wspomnę już o bezpieczeństwie naszych dzieci czy osób starszych na pasach wśród pędzących TIRów. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie takiego scenariusza. Dodam tylko że Sanatorium Limba przy samym rondzie też przestanie być atrakcyjne, a to 80 miejsc pracy. O hotelu Piwniczna czy chociażby Willi Orlęta będzie można śmiało wtedy napisać wybierz pokój z widokiem na tory lub z widokiem na betonowe estakady.
Właśnie przygotowujemy pismo do wszystkich posłów i senatorów z Małopolski. Jesteśmy bardzo ciekawi kto z nich zechce podnieść rękawice i stanąć po naszej stronie. Po stronie przyrody, zieleni, dóbr naturalnych i przede wszystkim zielonych płuc dla całej Małopolski.
Wszystkich którzy nam pomogą będziemy popierać i pamiętać o nich przy kolejnych wyborach. Czarni Górale są bardzo pamiętliwi i na pewno zareklamują tych którzy im pomogą, ale też nie zostawią suchej nitki na tych którzy przyłożą rękę do dewastacji Doliny Popradu!

Dolina Popradu nigdy nie zgodzi się na projekt GDDKiA!!!

Takie zdanie ma Urząd Marszałkowski o naszych terenach: „Odpowiadając na prośbę o interwencję w sprawie tranzytu samochodów ciężarowych drogę krajową nr 87, która wpłynęła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w dniu 2 marca 2021 r., przedstawiam następujące informacje. Gmina Piwniczna – Zdrój znajduje się na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz Południowo małopolskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Powyższe formy ochrony przyrody uchwalane są przez sejmik województwa: odpowiednio Uchwała Nr XLII/640/17 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 października 2017 r. w sprawie Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz Uchwała Nr XX/274/20 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 27 kwietnia 2020 r. w sprawie Południowo małopolskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody wyżej wymienione dokumenty zawierają zapisy dotyczące zakazów obowiązujących na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego oraz Południowo małopolskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Jednocześnie informuję, iż Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego jest w trakcie przygotowywania dokumentacji do utworzenia Planu Ochrony dla Popradzkiego Parku Krajobrazowego. „To tylko fragment pisma który mówi jak ważna jest ochrona przyrody i blokada dewastacji tych pięknych terenów przez projekt „pseudo obwodnicy” której powstanie jest kluczowe by w Dolinę Popradu wpuścić tranzyt TIRów na przejście graniczne w Mniszku. Jeszcze raz mówimy stanowcze NIE dla tego projektu.W najbliższych dniach podamy:-termin spotkania dla wszystkich w Domu Kultury w Piwnicznej- termin i miejsce kolejnego protestu-kolejne nasze działania w celu zablokowania tej chorej inwestycji która zniszczy nas raz na zawsze.To problem nie tylko mieszkańców Piwnicznej-Zdrój, to problem który dotyczy:-całej gminy Piwniczna-Zdrój- całej gminy Rytro-mieszkańców Barcic-mieszkańców Żegiestowa- branży turystycznej całej Doliny Popradu-uzdrowisk popradzkich-obiektów sanatoryjnych w całej Dolinie Popradu-turystów odwiedzających nasze piękne tereny. Tej walki nie możemy przegrać, więc bądźmy wreszcie razem i udostępnijmy ten post by wszyscy wiedzieli że Dolina Popradu jest zjednoczona i nigdy nie zgodzi się na dewastację i rozjechanie!

WALKA TRWA NADAL.

Mieszkańcy Doliny Popradu, miłośnicy i nasi cudowni Turyści, ten post jest dla Was i dla nas. Prosimy o udostepnienia!Niestety sytuacja związana z obostrzeniami zmusza nas do walki o Naszą Dolinę Popradu w formie pism, meili, i konferencji on-line.Każdego dnia staramy się poruszać kogo się tylko da by zablokować tranzyt TIRów Doliną Popradu. Jesteśmy po kolejnych video konferencjach z GDDKiA, z Ministerstwem Infrastruktury i Transportu, jesteśmy również po spotkaniu z Panem Wojewodą Małopolski. Jednak już niedługo wyjdziemy znowu na ulicę, bo nigdy nie pozwolimy zniszczyć tego co dała nam natura, nigdy nie pozwolimy by tranzyt biegł przez centra naszych wsi, osiedli, i miejscowości. Nigdy nie pozwolimy na zniszczenie naszej flory i fauny. Nigdy nie pozwolimy by nasze uzdrowiska straciły swoje wartości. Nie dopuścimy by nasze bezpieczeństwo i rozwój było zagrożone przez ten idiotyczny projekt. Nikt nas nie uśpi- bądźcie na bieżąco, śledźcie nasz fb i stronę internetową wkrótce powiadomimy was o kolejnych krokach. Coraz więcej mediów i organizacji ekologicznych deklaruje swoją pomoc. Wszystkim z góry dziękujemy. Walczymy o naszą przyszłość o nasze tereny, ale jednocześnie walczymy o zielone płuca dla całej Polski.

Już wkrótce nowości na naszej stronie:
1/ spotkanie dla wszystkich w Domu Kultury, po zakończeniu lockdownu.
2/ podamy również termin kolejnego protestu z blokadą DK87 w Rytrze.
Musimy połączyć siły by wygrać tą walkę i ochronić naszą Dolinę Popradu.