Spotkanie z przedstawicielami samorządów 3 gmin było bardzo owocne. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Wszyscy obecni jednoznacznie potwierdzili iż nie zgadzają się na to co chce budować GDDKiA, a czego konsekwencją byłoby wprowadzenie tranzytu TIRów Doliną Popradu na Słowację i dalej na południe Europy.Wreszcie usłyszeliśmy jasną deklarację Pana Burmistrza Dariusza Chorużyka który również mówi stanowcze NIE dla tranzytu.

Czekamy teraz, aby za słowami poszły czyny czyli pisma od Burmistrza i Rady ze sprzeciwem do GDDKiA i Ministerstwa Transportu.

My wszyscy natomiast już teraz możemy jako mieszkańcy i turyści działać: Jeżeli jesteś mieszkańcem Doliny Popradu i kochasz te nasze piękne tereny….Jeżeli jesteś turystom który jest zakochany w ciszy Doliny Popradu…..Jeżeli korzystasz z Sanatorium Limba i chcesz oglądać sarenki za oknami….Jeżeli uważasz że cisza, spokój i piękno przyrody to coś co w XXI wieku jest na wagę złota……

Nie możesz przejść obojętnie gdy GDDKiA chce rozjechać Dolinę Popradu pod szyldem „pseudo obwodnicy” by osiągnąć swój cel- wprowadzenia tranzytu TIRów na przejście graniczne Mniszek. Pobierz petycję do Ministra Adamczyka , podpisz i wyślij (za 3,30) To właśnie twój list może uratować to naturalne piękno.