Obecnie jest opracowywany projekt obwodnicy Piwnicznej. Spowoduje on wzmożony ruch tirów przez nasze miasto. Mieszkańcy przygotowują protest ponieważ każda z trzech propozycji obwodnicy zawarta w ankiecie dostępnej na stronie Urzędu Miasta i Gminy prowadzi do dewastacji Piwnicznej.

Ankiety są tak skonstruowane, że pozwalają tylko opowiedzieć się za jedną z 3 wersji a nie pozwalają odrzucić projektu w całości. Trasa dla tirów na Słowację w poprzedniej wersji miała prowadzić przez przejście graniczne w Muszynce. Zostało to jednak zablokowane przez protest mieszkańców (1430 podpisów) i wtedy właśnie pojawił się projekt obwodnicy Piwnicznej i skierowanie tędy tirów na Słowację.

Jako mieszkańcy Piwnicznej Zdroju mówimy zdecydowane NIE dla tego pomysłu. Prosimy zatem o niewypełnianie ankiet i przyłączenie się do naszego protestu.

Mamy zamiar wzorem mieszkańców Muszynki zebrać wystarczająca ilość podpisów pod protestem by zablokować ten projekt. W związku z tym w najbliższym czasie będzie przygotowane pismo protestacyjne do GDDKiA, pod którym prosimy o podpis jak największej liczby mieszkańców. Kontakt w sprawie na grupie Facebook „Nasza Piwniczna-Zdrój”. Społeczny Komitet Gminy Piwniczna