RAZEM WYGRAMY TĄ BITWĘ I OBRONIMY DOLINĘ POPRADU!

Spotkanie z przedstawicielami samorządów 3 gmin było bardzo owocne. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Wszyscy obecni jednoznacznie potwierdzili iż nie zgadzają się na to co chce budować GDDKiA, a czego konsekwencją byłoby wprowadzenie tranzytu TIRów Doliną Popradu na Słowację i dalej na południe Europy.Wreszcie usłyszeliśmy jasną deklarację Pana Burmistrza Dariusza Chorużyka który również mówi stanowcze NIE dla tranzytu.

Czekamy teraz, aby za słowami poszły czyny czyli pisma od Burmistrza i Rady ze sprzeciwem do GDDKiA i Ministerstwa Transportu.

My wszyscy natomiast już teraz możemy jako mieszkańcy i turyści działać: Jeżeli jesteś mieszkańcem Doliny Popradu i kochasz te nasze piękne tereny….Jeżeli jesteś turystom który jest zakochany w ciszy Doliny Popradu…..Jeżeli korzystasz z Sanatorium Limba i chcesz oglądać sarenki za oknami….Jeżeli uważasz że cisza, spokój i piękno przyrody to coś co w XXI wieku jest na wagę złota……Nie możesz przejść obojętnie gdy GDDKiA chce rozjechać Dolinę Popradu pod szyldem „pseudo obwodnicy” by osiągnąć swój cel- wprowadzenia tranzytu TIRów na przejście graniczne Mniszek. Pobierz petycję do Ministra Adamczyka , podpisz i wyślij (za 3,30) To właśnie twój list może uratować to naturalne piękno.

Zażalenie na raport z konsultacji społecznych dot. budowy obwodnicy Piwnicznej w ciągu drogi krajowej DK 87 z 09.2020 r.

Drodzy mieszkańcy i miłośnicy Doliny Popradu: cieszy nas coraz szersze zainteresowanie naszą wspólną walką o zaniechanie projektu pseudo obwodnicy który ma być potajemnym wprowadzenie ruchu tranzytowego TIRów Doliną Popradu na przejście graniczne w Mniszku. Na każdym rogu słyszymy co się dzieje w tej sprawie. Otóż dzieje się każdego dnia i dziać się będzie jeszcze przez długi czas. Nie poddajemy się i ciągle poruszamy nowe organy oraz organizacje. Przygotowujemy również skargę do Komisji Europejskiej w naszej najważniejszej sprawie. W grudniu po raz kolejny wysłaliśmy pismo do GDDKiA. Na zdjęciach treść pisma. Oczywiście otrzymaną odpowiedź również umieścimy na stronie jak tylko się pojawi.Nie damy zniszczyć Naszej Doliny Popradu💪💪

KOLEJNE SPOTKANIE KTÓREGO CELEM JEST OBRONA DOLINY POPRADU PRZED TIRAMI

 15,09,2020 godz. 16-18  RYNEK PIWNICZNA-ZDRÓJ

Najwyższy czas publicznie pokazać protest mieszkańców Doliny Popradu i Słowackiego Mniszka. Bądźmy wszyscy na rynku, transparenty mile widziane i przekażmy wszystkim nasze stanowcze nie dla inwestycji korytarza transportowego naszą doliną. Protest jest pierwszym tego typu, zapraszamy wszystkich mieszkańców Doliny Popradu oraz miłośników. Będzie Piwniczna, będzie Rytro, Barcice, Żegiestów, Mniszek.
Będą gazety, będą przedstawiciele telewizji ogólnokrajowej, będą osoby związane z naszą gminą.

 

 

Stop road sign attached to brick wall with ivy plant, viewed from the front in close-up and full frame